Ana Sayfa Bize Ulasin Hakkimizda


OMEKTRON Mühendislik LTD, Mekanik Proje, Taahhüt hizmeti vermek üzere kurulmuştur. Sizlerle birlikte çalışabileceğimiz Taahhüt ve Mekanik Tesisat anahtar teslim hizmetlerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bizi arayın
(232) 459 20 96 veya E-mail atın.

 

10 - Toz Kontrolünde-Toz Bastırmada Kullanım

Uygulama Alanları:

Çöp ve atık işletmeleri, çöp transfer-depolama tesisleri, geri dönüşüm tesisleri, atık kağıt toplama merkezleri , taş, kum ve maden ocakları, depo alanları, şantiyeler, inşaat alanları , malzeme yükleme alanları ve ekipmanları.

Mist    Mist
Mist

AVANTAJLARI:

Sistem tarafından ortama verilen 5-10 mikron büyüklüğünde su zerrecikleri, toz partiküllerinin yere çökelmesini sağlar. Tozlu ortamlarda çalışan ekipman, makine ve cihazların tozdan etkilenmelerini engeller. Sistem herhangi bir kimyasal madde kullanmadan çalışır. Otomasyon seçeneği ile birlikte, ortamdaki nem kontrolü de ayarlanabilir. Bilinen diğer toz bastırma sistemlerine göre daha ekonomik, daha güvenli ve esnektir. İlk yatırım ve işletme maliyetleri düşüktür. Tozlu ortamlarda çalışan personelin tozdan etkilenmesini engeller. İş güvenliği sağlar. Montajı, bakımı,onarımı kolay ve hızlıdır. Sessiz, güvenilir ve kaliteli bir sistemdir.

Toz indirme gerektiren iş yerlerinde.İmalat, tarım gibi sanayi kollarında üretimi etkileyen toz kontrolüne karşı kullanılabilecek en verimli yoldur. Üretim alanını toplu olarak tozlardan kolayca arındırabilmek sistemin oluşturduğu sis kütlesinin toz parçacıklarını tutmasıyla mümkün olacaktır.Çöp ve atık işletmelerinde açığa çıkan 'Sıcaklık, Toz ve Kötü Koku' üretkenliği ciddi şekilde düşüren, çalışan ve çevre sağlığını önemli ölçüde tehdit eden faktörlerdir. Çöp işleme ve geri dönüşüm merkezlerinde yapılan işlemler sırasında meydana gelen emisyonlar, uçucu organik komponentler, kokular ve tozlar çalışanlarda birçok solunum yolu hastalığına yol açmaktadır.Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde, iş ve işçi sağlığı yasalarının ülkemizde de yürürlüğe girmesiyle bu tip işletmelerde çalışma ortamında işçi sağlığı merkezli önlemlerin alınmasını zorunlu kılmaktadır. Aksi takdirde işletmeler ağır yaptırım ve cezalar ile karşı karşıya kalmaktadır.