Ana Sayfa Bize Ulasin Hakkimizda


OMEKTRON Mühendislik LTD, Mekanik Proje, Taahhüt hizmeti vermek üzere kurulmuştur. Sizlerle birlikte çalışabileceğimiz Taahhüt ve Mekanik Tesisat anahtar teslim hizmetlerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bizi arayın
(232) 459 20 96 veya E-mail atın.

 

AKROBAT EGZOST KOLLARI İLE NOKTA VAKUM

Akrobat
Akrobat  akrobat  akrobat

Endüstriyel ortamlarda çok miktarda degisik gazlar, duman ve tozlar havaya karisir ve çalisanlar tarafindan solunarak özellikle akcigerlerde, solunum yollarinda ve diger yasamsal organlarda tahribatlara neden olurlar. Bu nedenle saglik açisindan son derece zararli gaz, toz, duman ve benzeri zararli maddelerin emilerek temizlenmesi gerekir. Bilindigi gibi saglikli bir çalisma ortami zaman kayiplarini en aza indirerek verimlilik artmasina imkan verir.

Omektron Mühendislik , çalisma alanindaki havanin sistematik olarak temizlenmesi konusunda etkili çözümler sunmaktadir. Temiz soluk alinabilen çalisma alanlari isyerlerinin degismez zaruri ihtiyaçlaridir. Çalisma alanlarinin korunmasi için ideal çözüm nokta vakum sistemi ile garanti edilebilmektedir.

AKROBAT EGZOST KOLLARI bu amaçla dizayn edilmis ve nokta vakum ihtiyaci olan çagdas isletmelerin standart tesisati olarak yayginlasmistir. Akrobat Egzost Kollari her pozisyonda durabilir, ilave destek gerekmez.

Akrobat Egzost Kollari her pozisyonda durabilir, ilave destek gerekmez.

Akrobat akrobat

AKROBAT EGZOST KOLLARI

Iç kisminda kendi kendisini tasiyabilen mekanizmadan olusan tasiyici karkas 360° dönebilir, damperli egzost davlumbazi ve duvar baglantisindan olusur. AKROBAT kollar herhangi bir pozisyona getirilebilir ve bu konumda ilave bir destek gerektirmeden kalabilir. Tasiyici karkas degisik isilara dayanimli hortumlar içerisindedir. Tek bir vantilatöre veya merkezi sisteme baglanabilir. Bununla birlikte nokta vakumun garanti edilebilmesi için ayri aspiratörler ile kullanilmasi tavsiye edilir. Bu sekilde bagimsiz olarak çalisma imkani elde edilirken daha az enerji harcanir.

Siradan davlumbazlara göre %40 daha fazla verim saglar. Davlumbaz üzerinde bulunan volümetrik damper sayesinde hava ayari yapilabilir.

AKROBAT KOL ASPIRATÖRLERI

Kaynak dumani, lehim dumani, egzost dumani ve benzeri istenmeyen zehirli gaz, toz ve kokularin nokta vakumu için maksimum performans saglarlar. Istege bagli olarak asit dayanimli veya exproof modelleri mümkündür. Aspiratörler, AKROBAT EGZOST KOLLARI için özel olarak tasarlanmistir.

DUVARA MONTE EDILEBILEN HAREKETLI AKROBAT KOL TASIYICILARI

akrobat

DİĞER DUMAN EMME SİSTEMLERİ

AKROBAT EGZOST KOLLU MOBİL MEKANİK FİLTRE ÜNİTELERİ

Filtre, dört lastik teker üzerinde hareketli olduğundan istenilen yere kolay nakledilebilir. Egzoz kolları, kendi kendini taşıyabilen mafsalları olan taşıyıcı karkas ve 360° dönebilir ve kısma valfı ile birlikte damperli egzoz davlumbazından oluşur.Emme borusundan emilen zararlı maddelerle karışık hava önce ön filtreden geçirilir. Ön temizlemesi yapılmış hava tekrar ana filtreden %99,9 temizlenmiş olarak geçtikten sonra ünitenin yan tarafındaki çıkıştan (delikli ızgaralardan) tekrar çalışma ortamına verilir. Filtrenin değiştirilmesi ünitenin kullanım süresine bağlıdır.

Akrobat

AKROBAT EGZOST KOLLU OTOMATİK TEMİZLEMELİ MOBİL KARTUŞ FİLTRE ÜNİTELERİ

Otomatik temizlemeli mobil cihazlar kartuş filtre ile donatılmıştır. Bu tip sistemler yüzeysel filtreleme prensibine göre çalışır. Filtrelerin üzeri özel bir malzeme ile kaplanmış olup, tozlar filtre içerisine girmeden ayrılır. Bu filtre sistemi kaynak dumanı emilmesi için idealdir. Kartuş filtre temizlenmesi basınçlı hava ile otomatik olarak yapılır. Basınçlı hava döner üfleyiciler ile homojen bir şekilde filtrenin içinden verilir. Filtrenin dış yüzeyine birikmiş olan tozlar dışa doğru dökülür ve toplama kabında toplanır.

Opsiyonel olarak ünitede aktif karbon filtresi bulunabilmektedir. Aktif karbon filtrenin kullanım amacı özellikle insan sağlığı yönünden zararlı gaz ve kokunun emilmesi ile ilgilidir. Basınçlı hava deposu ünitenin içerisindedir ve harici kompresöre bağlantısı cihaz üzerinde mevcuttur. 5 m. fişli besleme kablosu, motor koruma şalteri standarttır. Ünite emdiği kirli havayı%99,9 oranında temizleyerek ortama geri gönderir. Cihaz üzerine 1 veya 2 akrobat kol bağlanabilir.

Akrobat

MOBİL EGZOST FANLARI

Tekerlekli taşıyıcısı sayesinde bir yerden diğer bir yere rahatlıkla götürülebilir. Duman, buhar, toz, koku ve benzeri gazların emilmesi ve dışarı atılması için kullanılan ünitelerdir. Tersine kullanılarak havalandırma yapabilirler. Kaynak dumanı emilmesi, egzost dumanı emilmesi, buhar emilmesi, ince tozların emilmesi, kazanların havalandırılması, tünel-boru havalandırılması, container havalandırılması ve benzeri birçok kullanım için son derece pratik mobil ünitelerdir.

Spiral çelik telli, ısıya ve aşınmaya dayanıklı flexible emiş ve atış ortumu ucunda manyetik ayaklı davlumbaz bulunmaktadır. Fişli ana giriş tablosu 5 metre uzunluktadır. Ünite start – stop motor koruma şalteri ile donatılmıştır.hortumları 5’er metre uzunluklardadır.

Akrobat