Home Contact Us About Us

Parsel Packing - Parsel Ambalaj

Parsel Ambalaj Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi' nin Yazibaşı Torbalı İzmir fabrikasındaki (5.000 m² kapalı alan) altyapı ile ilgili aşağıdaki işler Omektron Ltd. Şti. tarafından tamamlanmış ve teslim edilmiştir.

Parsel

 

  1. Eski fabrikası Kısık sanayii bölgesi İzmir'de bulunan Parsel Ambalajdaki makinaların mevcut elektrik , proses soğutma suyu , havalandırma ve aspirasyon değerleri ölçüldü.

  2. PET, PVC, PS ve PP hammaddeleri kullanılarak termoform makinalarinda şarküteri kapları, kuru ve yaş meyve taşıma kapları, meyve viyolleri, blister ve seperatörler üretimi yapan tum makinalarin (mixer, exduruder, termoform, kırma makinaları v.b.) proses akış şemaları çıkartıldı ve yalın üretim teknikleri kullanılarak proses ve akışı yeni fabrikaya göre yeniden dizayn edildi.

  3. Yeni fabrikanın elektrik (AG, tali dağıtımlar ve panolar, aydınlatma, acil durum aydınlatma ), havalandırma, proses soğutma suyu (chiller, sogutma kulesi, su dağıtım), basınçlı hava ve dağıtımı (kompresor) tesisat projeleri yapıldı.

  4. Yeni fabrikaya yalın üretim felsefesi uygulanarak kayıplar azalmış, üretim miktarlarında ve verimlilikte artış olmuştur.

  5. Tüm proje oluşturulmasında, aplikasyonunda çevre ve insan sağlığı yasa, kanun ve tüzüklerine uygun olarak yapılmıştır.